Zabiegi

Dom opieki z rehabilitacją

Wraz z biegiem lat i pojawieniem się różnego rodzaju chorób nie zawsze jesteśmy tak sprawni, jakbyś tego oczekiwali. W efekcie pojawiają się trudności z wykonywaniem prac domowych, które pogłębiają się z tygodnia na tydzień. W końcu wykonywanie codziennych czynności staje się wręcz niemożliwe. Nadchodzi moment, w którym osoba starsza wymaga pomocy właściwie przez całą dobę. Nie każdy ma możliwość pozostania w domu, dlatego dom opieki z rehabilitacją jest idealnym rozwiązaniem.

Dom opieki dla osób starszych

Wielu starszych ludzi wymaga rehabilitacji nie tylko z uwagi na zwyrodnienia czy przebyte operacje. Często wszelkie dolegliwości związane są z podeszłym wiekiem, natomiast ćwiczenia mają za zadanie spowolnić postępowanie chorób. Regularna rehabilitacja pozwala na utrzymanie właściwej kondycji fizycznej, ale przede wszystkim usprawnia ciało pacjenta. Dom opieki z rehabilitacją jest odpowiednim miejscem dla każdej osoby, która ma trudności z poruszaniem się, gdyż regularne ćwiczenia być może poprawią sprawność. Profesjonalna opieka medyczna dba, by każdy z pacjentów był poddawany takiej rehabilitacji, jakiej wymaga jego ciało. W zależności od przebytych chorób czy też ogólnego stanu zdrowia, można będzie przekonać się o tym, że regularność ćwiczeń może coś zmienić.

Wyjątkowy dom seniora

Domy spokojnej starości kojarzone są często ze smutnymi osobami, które cały dzień są skazane na siedzenie w pokoju. W tym miejscu profesjonalna opieka, ale przede wszystkim atrakcyjny grafik pozwalają na przeróżne aktywności. Dla pensjonariuszy, którzy odznaczają się lepszą sprawnością, istnieje możliwość prowadzenia własnego ogródka warzywnego, czy gotowania dla innych. Dla osób, które mają trudności z poruszaniem się, organizowane są gry planszowe, karaoke, ale również robótki ręczne. Cały plan dnia zakłada maksymalny udział pacjentów w takim stopniu, w jakim zdrowie im na to pozwala. Dzięki temu zachowują właściwą sprawność umysłu, ale jednocześnie ich stan zdrowia się nie pogarsza. Odpowiednie miejsce dla osób w podeszłym wieku gwarantuje nie tylko osobne pokoje, zbilansowane wyżywienie i opiekę ze strony personelu. Przede wszystkim zaspakajane są indywidualne potrzeby każdego z pacjentów w tym również, jeśli ktoś ma potrzebę uczestnictwa w nabożeństwach, też istnieje taka możliwość. Na każdym kroku dba się o maksymalny komfort pensjonariuszy, także w kwestii psychicznej. Mają zapewnioną opiekę medyczną, aktywność fizyczną, rozrywkę i rozmowę z personelem. Doceniany jest indywidualizm, dlatego dba się, by każdy z pacjentów wykonywał takie aktywności, na jakie ma ochotę i na jakie pozwala mu zdrowie. Warto zapoznać się z ofertą, by móc przekonać się, że naprawdę warto z niej skorzystać. Zapewnienie maksymalnego komfortu starszej osobie ma kluczowe znaczenie dla jej stanu zdrowia, również psychicznego.

Villa Trojany posiada kompleksowo wyposażoną salę rehabilitacyjną. Wśród sprzętów m.in.: 4 stoły do masażu, stół do pionizacji, stolik manualny, bieżnia, rowerek rehabilitacyjny, drabinki, tor do nauki chodzenia. Do dyspozycji pensjonariuszy są także aparaty do krioterapii, lampa sollux, urządzenie do magnetoterapii, laseroterapia, piłki rehabilitacyjne, materace.

Formy aktywizacji seniorów

– Magnetoterapia
– Sollux
– Krioterapia miejscowa
– Laseroterapia
– Masaż klasyczny (leczniczy)
– Masaż relaksacyjny
– Masaż limfatyczny
– Pionizacja czynna
– Nauka chodzenia po schodach (dla osób po udarze)
– Ćwiczenia czynno – bierne
– Ćwiczenia oddechowe
– Ćwiczenia równoważne
– Ćwiczenia izometryczne
– Ćwiczenia mm. głębokich (priopriocepcji)
– Ćwiczenia ogólnokondycyjne

Rehabilitacja seniorów

Jesteśmy tutaj!

53.009800 N 20.505530 E

>